Historia szkoły od roku 2017/2018

20 lutego 2019

Rok szkolny 2017/2018

To był wyjątkowy rok. W wyniku reformy oświaty i stopniowego wygaszania gimnazjów doszło do połączenia dwóch placówek: Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 2. Od września 2017 roku placówka przyjęła nazwę: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego. Całe przedsięwzięcie okazało się nie lada wyzwaniem, choćby pod względem logistycznym. Pomiędzy budynkami otworzono łącznik. Nowopowstałe klasy siódme i wygasające klasy gimnazjalne miały lekcje w budynku byłego gimnazjum. Młodsze klasy w starej „Trójce". Spotkały się również ze sobą dwa grona pedagogiczne, które od tego roku szkolnego stworzyły jedno. Ze względu na dużą liczbę uczniów powołano jeszcze jedno stanowisko wicedyrektora. Został nim Arkadiusz Rozwód – dyrektor byłego Gimnazjum nr 2.

Szkoła sukcesywnie wdrażała model oceniania kształtującego, a nauczyciele uczestniczyli w wielu szkoleniach w tym celu. Zmiany widać było również w infrastrukturze placówki. Ekipy remontowe wkroczyły na teren obu budynków. Powstała nowa termoizolacja i rozpoczęły się prace nad budową łącznika, który ułatwiłby poruszanie się po szkole.

Zaczął się nowy etap. Nowy etap w edukacji polskiego szkolnictwa, ale także nowy rozdział dla naszej szkoły. Zmiany były nieuniknione. Wielką sztuką okazało się to, aby zostały wprowadzone powodując jak najmniej zamieszania.

rozpoczęcie  roku szkolnego

Czytaj więcej w dokumencie PDF - historia szkoły