XII SZKOLNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK „NASZE KOLĘDOWANIE”

„Aniołek maleńki, jak wróbelek”, „Złota Jerozolima”, „Bosy pastuszek”, „Skrzypi wóz”, „Mario, czy Ty wiesz?’”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Śpij sobie śpij”, „Grają i śpiewają” czy „Cicha Noc” – te i inne kolędy i pastorałki można było usłyszeć

15 grudnia 2017 roku podczas XII Szkolnego Festiwalu  Kolęd i Pastorałek „NASZE KOLĘDOWANIE”.                                                                                                                                    Festiwal miał formę konkursową i objął swym zasięgiem uczniów klas 0 – VI  oraz klasy 7 i 2,3 gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 3.

Przedsięwzięcie miało na celu pielęgnowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek.

Ocenie jury podlegała:
* Aranżacja
* Interpretacja
* Ogólna prezentacja sceniczna.

Zarówno młodym artystom, jak i ich rodzicom towarzyszyły olbrzymie emocje. Rosną nam młode talenty, które tylko czekają na to, żeby je odkryć.

Laureaci festiwalu będą reprezentowali  naszą szkołę podczas X Międzyszkolnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 3 w dniu 5. 01.2018r.

LAUREACI XII SZKOLNEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

  • KATEGORIA: SOLIŚCI

I miejsce – Adam Sitarek 0a

II miejsce – Laura Bartosiewicz 0a

III miejsce – Sara Kruk 0a, Nikodem Bolesta 0a

  • KATEGORIA: ZESPOŁY WOKALNE

I miejsce – zespól z grupy 0b

II miejsce – zespół z grupy 0a (4 osoby), zespół z grupy 0a

III miejsce – zespół z grupy 0c

 

KLASY I – III

  • KATEGORIA: SOLIŚCI

I miejsce – Magdalena Winiarska– klasa III c

II miejsce – Zofia Sowińska – klasa III a, Karol Brajta I c

III miejsce – Kornelia Śledziona – klasa III a

  • KATEGORIA: ZESPOŁY WOKALNE

I miejsce – duet: Maja Pozdrowicz, Milena Bryła  – klasa III a

II miejsce – zespół z klasy III d, zespół z klasy I a (10 osób)

III miejsce  – zespół ze świetlicy szkolnej, trio z klasy III a

 

KLASY IV – VI

  • KATEGORIA: SOLIŚCI

I miejsce – Julietta Owczarek – klasa IV c

II miejsce – Agata Zielińska – klasa IV d, Igor Łukaszewicz – klasa VI b

III miejsce – Jagoda Żak – klasa IV b

  • KATEGORIA: ZESPOŁY WOKALNE

I miejsce – duet: Agata Chrzanowska, Iga Brajta – klasa IV e

II miejsce – zespół z klasy IV e, trio z klasy  – VI a

III miejsce – Zespól „Aniołki”  – z klasy IV d, zespół z klasy VI c

 

KLASY VII i 2,3 gimnazjum

  • KATEGORIA: SOLIŚCI

I miejsce – Anna Bronska – klasa II AG

II miejsce – Julia Kowalczyk – klasa III BG, Wiktoria Gbór – klasa – II AG

III miejsce – Aleksandra Łuczak – klasa VII C

  • KATEGORIA: ZESPOŁY WOKALNE

I miejsce – zespół wokalny z klas IV – VII i 2,3 gimnazjum

 

Laureatom XII SzkolnegoFestiwalu Kolęd i Pastorałek wręczono dyplomy, nagrody oraz wyróżnienia.

Organizatorzy festiwalu – Agnieszka Zaręba, Regina Kaliszczyk, Ewa Konieczny, Irena Przybyłowska – Nowak, Ewelina Maligłówka i Iwona Aładowicz serdecznie dziękują uczestnikom i osobom towarzyszącym za tak liczne przybycie oraz zapraszają do udziału w kolejnej edycji już za rok.

 

To Top