Wyjątkową i podniosłą oprawę miały uroczystości związane z 100 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Szkole Podstawowej nr3.

Uczniowie już od kilku tygodni, pod bacznym okiem nauczycieli i rodziców, przygotowywali się do tego wydarzenia. W ramach szkolonego projektu „Trójka dla Niepodległej „ zorganizowano między innymi „biało – czerwone” biegi sztafetowe, a z okazji ogólnopolskiej akcji walki z głodem uczniowie przygotowali kanapki w narodowych barwach. Kolejnym punktem obchodów była akcja, podczas której uczniowie stworzyli wielką – żywą flagę. Natomiast ukoronowaniem obchodów 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości była patriotyczna wieczornica oraz uroczysty apel, w trakcie którego o godzinie 11: 11 odśpiewano hymn państwowy. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w szkolnych uroczystościach akcentując w ten sposób przywiązanie do tradycji,historii i polskich wartości.