Srebro dla SP 3 Stargard!

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 zajęli II miejscu w Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 19 października 2017r. w Tychowie.

Reprezentanci SP nr 3 zapewnili sobie udział w Finałach Wojewódzkich, zwyciężając w eliminacjach Powiatowych.

W Tychowie podczas finału, od samego początku radzili sobie bardzo dobrze, po biegach dwóch pierwszych zawodników zajmowali 8 miejsce. Następnie na trasę wybiegł kapitan zespołu Jakub Jabłoński, który dał niesłychany impuls do walki dla całego zespołu wyprowadzając swoich kolegów na 3 miejsce. Kolejni zawodnicy również spisali się wyśmienicie i po ich biegach „trójka” była na pierwszym miejscu. Przed ostatnią zmianą również prowadzili, lecz podczas biegu nasz zawodnik stracił minimalną przewagę nad rywalem z SP 4 Gryfice i nasi zawodnicy musieli zadowolić się 2 miejscem. Przegrana o 3 sekundy boli, lecz jest to niezwykle cenne doświadczenie jak ważne jest w sporcie aby walczyć do ostatnich sekund. 2 miejsce należy jednak uznać za ogromny sukces, gdzie stargardzianie nie byli uznawani za faworytów tego biegu.

Skład reprezentacji :

Mateusz Słomiński, Dominik Marszałek, Jakub Jabłoński, Bartosz Potap, Mateusz Mazur, Błażej Woźniak, Mariusz Penier, Filip Ostrowski, Dawid Penier, Sławomir Kapera, Fabian Krawczyk (rezerwowy)

Opiekunem był Pan Michał Trypuć

 

To Top