Gazetka Szkoły Podstawowej nr 3 nosi tytuł „Sezamek Trójki”. Ukazuje się raz na dwa miesiące. Redagują ją uczniowie klas VI, pod opieką nauczycieli pani Renaty Hryniuk oraz pani Małgorzaty Kopczyńskiej. Znajduje się w niej m.in. „Wywiad miesiąca”, „Kącik literacki”, „Znaczenie imion” itp. W każdym numerze znajdują się także zagadki, rebusy, ciekawostki. Staramy się, aby „Sezamek Trójki” na bieżąco informował naszych uczniów o ważnych wydarzeniach i uroczystościach, które mają miejsce w naszej szkole. Piszemy również o tym, co nas aktualnie interesuje.

Redakcja gazetki skzolnej jest również pomysłodawcą i organizatorem konkursu „Dziewięcioro Wspaniałaych” o tytuł Wspaniałego Ucznia. Laureatem konkursu  może zostać wybrany każdy uczeń, który reprezentuje nienaganną postawę oraz wysoką kulturę osobistą. Regulamin konkursu do wglądu na stronie:

Regulamin

Serdecznie witamy naszych Czytelników w nowym roku szkolnym 2013/2014. Jesteśmy uczniami klas szóstych. Redagujemy gazetkę szkolną ,,Sezamek Trójki‘’. Piszemy w niej o ciekawych i nowych zdarzeniach, które miały miejsce w naszej szkole . Piszemy również o akcjach organizowanych przez naszą szkołę , sukcesach naszej szkoły, wydarzeniach  sportowych, wiadomościach ,  które są ważne dla nas. W naszej gazetce piszemy  o tradycjach zbliżających  się  świąt  i uroczystościach państwowych, dzielimy się z Wami naszymi zainteresowaniami.  Zachęcamy Was do współpracy –  jeżeli chcecie napisać  ciekawy artykuł do gazetki, czekamy na Wasze propozycje. Nasz adres internetowy:

sezamektrojki@op.pl Miłego czytania !