O Stargardzie wiedzą niemal wszystko

16 marca 2019r. w Sali Obrad Ratusza Miejskiego odbył się XXIV  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Stargardzie pt.” Stargard Wczoraj i Dziś” dla uczniów szkół podstawowych, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 9.

O tytuł laureata zmagało się dziuesięć stargardzkich szkół podstawowych reprezentowanych przez dwuosobowe drużyny.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowały:  Natalia Jarzyna oraz Magdalena Maszczyk . Do konkursu przygotowywały się na kole regionalnym pod opieką pani Eweliny Maligłówki.

Zawodnicy mieli do wykonania liczne zadania dotyczące min. histori miasta, wybitnych mieszkańców, zabytków, ciekawych wydarzeń, sportu.  Było także zadanie oceniane przez zaproszonych gości, pana Bronisława Stefanowicza – Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego oraz pana Marcina Majewskiego – dyrektora Muzeum Archeologiczno  – Historycznego.

Trzeba przyznać, że uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat naszego miasta. Konkurs przebiegał w miłej, a jednocześnie pełnej emocji i rywalizacji atmosferze.

Uczennice reprezentujące naszą szkołę zajęły II miejsce. Gratulujemy.