MISTRZOSTWO ORAZ VICE MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W KOSZYKÓWCE 3×3 CHŁOPCÓW !!!

We wtorek 22.10.2019 w SP 3 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie, odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w nowej dyscyplinie Olimpijskiej – czyli koszykówce 3×3 dla rocznika 2006. Wcześniej 15.10.2019 również u nas w szkole rywalizowały dzieci z roczników 2008.

W Mistrzostwach chłopców rocznik 2006, wzięło udział 11 szkół. W tym samym czasie, w stargardzkiej „trójce” gościło 9 szkół z całego województwa w rozgrywkach dziewcząt. Tydzień wcześniej w roczniku 2008 udział wśród chłopców wzięło 10 szkół, zaś u dziewcząt 8. Tym samym możemy mówić o kolejnym święcie basketu na naszej hali!

W turnieju chłopcy z klasy 8b oraz 7b nie mieli sobie równych. Grając w bardzo silnej grupie, zakończyli zmagania na pierwszym miejscu. W półfinale zmierzyliśmy się z SP 6 Świnoujście, nie pozostawiając rywalom złudzeń, kto w tym dniu zmierza po złote medale.

W wielkim finale doszło do rewanżu za pojedynek grupowy, czyli spotkanie z SP 3 Koszalin. Nasi zawodnicy bardzo twardą i nieustępliwą obroną, pokazali przeciwnikom kto w dzisiejszym dniu dominuje w rozgrywkach 3×3.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP 3 Stargard
  2. SP 3 Koszalin
  3. SP 6 Szczecinek
  4. SP 6 Świnoujście

Skład reprezentacji – rocznik 2006:

Michał Kołodziejski

Alan Włudarski

Mateusz Słomiński

Kacper Żur

Serdeczne gratulacje!

Wśród młodszych również do czasu finału, nasi podopieczni nie mieli zbyt wymagających rywali i z dużą przewagą punktową kończyli swoje pojedynki. Podobnie było w półfinale… Lecz w finale przyszło im się zmierzyć z bardzo trudnym przeciwnikiem, który pokonał naszą szkołę wynikiem 5-3

Ostatecznie zajmujemy wysokie drugie miejsce zdobywając srebrne medale.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP 3 Koszalin
  2. SP 3 Stargard
  3. SP 4 Kołobrzeg
  4. SP 17 Koszalin

Skład reprezentacji – rocznik 2008:

Igor Rząb

Mikołaj Hensler

Michał Sawicki

Marcel Ziemięcki

Również bardzo gratujemy wielkiego sukcesu!