11 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej pt. This is Britain. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV-VI. Konkurs miał na celu sprawdzenie umiejętności i wiedzy w zakresie geografii, historii literatury i kultury . W tegorocznych zmaganiach uczestniczyło sześć szkół. Forma konkursu pozostała niezmieniona i jak każdego roku, składał się on z dwóch części. Pierwsza część to rozwiązanie testu .Druga część to zadania prawda/fałsz, rozpoznanie znanych miejsc oraz etap finałowy wcielenie się w sławną postać . Ciekawy charakter konkursu sprawił, że  uczestnicy dobrze się bawili, na koniec mieli okazję wysłuchać  tegorocznego zwycięzcę  konkursu piosenki angielskiej You Can Sing Igora Łukaszewicza .

Wyniki konkursu:

I miejsce Daniel Stachowiak SP nr 6

II miejsce Anna Zarzeczna SP nr 3

II miejsce Lidia Iwańkowicz SP nr 1

Zwycięzcom, opiekunom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i za  rok zapraszamy ponownie do wzięcia udziału w naszym szkolnym konkursie!

M.Formella, U.Jurkiewicz, A.Kilar,A.Jeske, K.Kułakowska,K.Kaliszewska