Lekcja otwarta 26.10.2018

Lekcja otwarta ze szczególnym uwzględnieniem elementów kodowania na macie edukacyjnej została przeprowadzona w czytelni Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie dla grupy „0” z Przedszkola Miejskiego nr 1. Lekcję przeprowadziła pani Lilianna Gruszewska z panem Markiem Iwaniukiem. Pomocą służyła również wychowawczyni grupy pani Urszula Słojkowska. W czasie lekcji dzieci mogły rozwiązywać zadania na macie edukacyjnej poznając elementarne metody kodowania. Wykorzystanie na lekcji tablicy multimedialnej pozytywnie wpłynęło na większą koncentrację uczniów oraz zaangażowania w lekcje.

W końcowej części lekcji dzieci poznały również metody programowania za pomocą małych inteligentnych robotów (ozobotów). W czasie zajęć dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, co świadczy o zainteresowaniu kodowaniem. Kodowania można i warto uczyć już dzieci w wieku przedszkolnym.