Jak się uczyć, to tylko w „Trójce”

Szkołę Podstawową nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego  w Stargardzie odwiedzili przyszli uczniowie z rodzicami, których przywitał pan Romuald Bobrowicz – dyrektor szkoły, oraz  nauczycielki klas pani Agnieszka Zaręba i Grażyna Chudzik.

Przyszli uczniowie i ich rodzice mogli obejrzeć sale lekcyjne, nowoczesną salę gimnastyczną,

a po szkole zostali oprowadzeni przez uczniów klas starszych. Zwiedzający mieli możliwość przyjrzenia się bazie dydaktycznej placówki. Podziwiali osiągnięcia artystyczne i sportowe w postaci pucharów, medali oraz dyplomów. Dzieci chętnie przyglądały się salom, w których już niedługo będą się uczyć. Były bardzo ciekawe tego, jak wygląda ich przyszła szkoła. Duże zainteresowanie rodziców wzbudził nabór do klasy pierwszej o profilu sportowym piłka nożna dla chłopców. Przyszłym uczniom  podobały się nowoczesne sale językowe i komputerowe, ale najwięcej emocji wzbudziły zajęcia z tablicami interaktywnymi. Był również czas na rozmowy z nauczycielami oddziałów przedszkolnych, poznanie programów zajęć, zapoznanie się z ofertą kół i zajęć pozalekcyjnych.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, szkołę odwiedziło wielu rodziców, którzy skorzystali z dnia otwartego szkoły.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie.