IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego pod hasłem ,,Bajkowy świat Kornela Makuszyńskiego”

27 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego dla uczniów klas 3 pod hasłem ,,Bajkowy świat Kornela Makuszyńskiego”.
Celem konkursu było między innymi przybliżenie sylwetki patrona naszej szkoły oraz rozbudzanie zainteresowań literaturą jego autorstwa, a także doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy i wyrabianie nawyku zdrowej rywalizacji.
Szkoły reprezentowane były przez dwuosobowe zespoły. Uczestnicy konkursu w różnorodnych zadaniach wykazali się bardzo szczegółową znajomością życiorysu Kornela Makuszyńskiego oraz obowiązującego utworu ,,Awantura o Basię”.
I miejsce i zwycięski puchar zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 – Celina Orłowska i Kornelia Sadowska , których opiekunem była pani Barbara Miśkiewicz.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do poznawania patrona naszej szkoły i jego twórczości.