III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego

10 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego dla uczniów klas 3 pod hasłem ,,Bajkowy świat Kornela Makuszyńskiego”.

Celem konkursu było między innymi przybliżenie sylwetki patrona naszej szkoły oraz rozbudzanie zainteresowań literaturą jego autorstwa, a także doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy i wyrabianie nawyku zdrowej rywalizacji.

Każdą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół. Uczestnicy konkursu w różnorodnych zadaniach wykazali się bardzo szczegółową znajomością życiorysu Kornela Makuszyńskiego oraz obowiązującego utworu ,,Przygody Koziołka Matołka”.

I miejsce i zwycięski puchar  zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 – Amelia Masłowska i Lena Sawicka, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7 reprezentowana przez Noemi Śliwę i Jaremę Marciszaka,  III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 reprezentowana przez Julię Wasielewską i Dominikę Komarnicką.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do poznawania patrona naszej szkoły i jego twórczości.