I miejsce dla SP 3 Stargard – piłka ręczna

1/4  Finał Wojewódzki w Piłce Ręcznej Chłopców- Igrzyska Młodzieży Szkolnej

I miejsce dla SP 3 Stargard

W dniu 6.03.2019r. w hali sportowej w Drawsku Pomorskim rozegrano 1/4  Finał Wojewódzki w Piłce Ręcznej Chłopców. Starowało pięciu mistrzów z  powiatu: stargardzkiego, wałeckiego, choszczeńskiego, łobeskiego i drawskiego.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy i grano 2 x 10 minut. Uczniowie SP 3 Stargard z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego trafili do grupy trzy zespołowej. W pierwszym meczu wysoko pokonaliśmy drużynę z SP  Radowo Wielkie 14:5, w drugim meczu nasz  zespół wygrał
z  gospodarzami  z Drawska Pomorskiego 15:11.

SP 3 Stargard wyszła z pierwszego miejsca i w półfinale zagraliśmy ważny mecz z SP 5 z Wałcza, który decydował czy nasz zespół dalej awansuje. Po pierwszej wyrównanej połowie prowadziliśmy do przerwy 4:3, ale w drugiej chłopcy utrzymali wysokie tempo gry i mecz zakończył się naszym zwycięstwem 8:4. Po tej wygranej uczniowie z SP 3 Stargard awansowali do Półfinału Wojewódzkiego.

Ostatni mecz zagraliśmy z SP Drawno faworytem turnieju, który decydował o rozstawieniu w półfinale. Na początku zawodnicy „trójki” narzucili swój styl i prowadziliśmy 3:0, potem 4:1. Ale w drugiej połowie gra była bardzo zacięta, wynik na tablicy był 10:8 na minutę przed końcem spotkania, nasz zespól popełnił błąd, rywale strzelili bramkę, zrobiło się 10:9, zespół z Drawna zrobił przechwyt do końca meczu zostało 40 sekund, trzech naszych zawodników zostało wykluczonych, graliśmy w osłabieniu, ale dociągnęliśmy ten wynik do końca i wygraliśmy te zawody.

W półfinale zagramy z teoretycznie słabszym rywalem, ale na tym etapie gry nie ma słabych drużyn. SP3 Stargard jest w najlepszej ósemce drużyn w województwie.

Skład drużyny:

LIPSKI JAKUB, WRÓBLEWSKI STANISŁAW, TOMPOROWSKI MATEUSZ, ZEMBRZUSKI JAKUB, PTASZNIK MATEUSZ, MAGNUSKI OSKAR, BIEŃKO KACPER, POLASZ TOMEK, PIESZKO KAMIL, KNEZ FILIP, PIASECKI AREK, ZIMA DOMINIK, KAPERA ADRIAN, HERBSZTAIN MIESZKO.

Opiekunem zespołu był nauczyciel wychowania fizycznego Armand  Banaszek.