Godzina dla Twojej miejscowości

25 października 2019r. wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskieg w Stargardzie wzięli udział w społecznej akcji organizowanej przez szczecińskie Stowarzyszenie Polites. Uczniowie postanowili zrobić coś dobrego dla naszego miasta. Po gorącej burzy mózgów zdecydowali się na upiększenie Stargardu poprzez sadzenie 200 krokusów w Parku im. Stefana Batorego. Do akcji z wielką chęcią przyłączyli się rodzice dzieci, którzy pomogli 6 i 7-latkom w sadzeniu krokusów. Przejściu do Parku towarzyszył głośny i kolorowy pochód. Wolontariusze nieśli tabliczki zachęcające do dbania o Stargard,            a także wręczali przechodniom ulotki promujące akcję. Odzew mieszkańców był niezwykle pozytywny. Stargardzianie z ciekawością przypatrywali się sadzeniu kwiatów przez młodych ludzi, a także rozmawiali z nimi na temat potrzeby dbania o nasze miasto.

Po zasadzeniu 200 fioletowych krokusów koordynatorzy projektu wkopali tabliczkę upamiętniającą to fantastyczne wydarzenie. Mamy nadzieję, że na wiosnę w tym miejscu wyrosną przepiękne kwiaty, które będą cieszyć oko mieszkańców i wywoływać uśmiech              na ich twarzach J.  Wolontariuszom przez cały czas dopisywał doskonały humor.

Jest to niesamowita społeczna akcja, szerzącą ideę wolontariatu i zachęcająca do działań na rzecz miasta, która pokazuje, że każdy może przyczynić do czynienia dobra.                  Z pewnością za rok ponownie weźmiemy udział w projekcie.

Zachęcamy do głosowania na naszą inicjatywę na profilu FB Stowarzyszenia Polites „Godzina dla twojej miejscowości”.

W tym dniu nasi wolontariusze włączyli się również do akcji „Szkoła pamięta”, której celem jest upamiętnienie ważnych postaci oraz wydarzeń. Uczniowie odwiedzili miejsce pamięci papieża Jana Pawła II.

To Top