EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2017

Kiedy ludzie mówią więcej niż jednym językiem, przynosi to korzyści nie tylko jednostce, ale całemu społeczeństwu.  Kompetencje w kilku językach przyczyniają się do zrozumienia innych kultur i zwiększają  nasze szanse na życie w świecie, w którym panuje tolerancja i szacunek.

26. września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W ramach tego wydarzenia uczniowie przygotowali prezentacje, gazetki i plakaty o krajach europejskich, które przyozdobiły szkolne korytarze. Na zajęciach odbyły się zabawy językowe i quizy na temat kultury, obyczajów, historii, geografii prezentowanych krajów. Uczniowie poznali zwroty grzecznościowe w kilku językach europejskich, wysłuchali hymnu Unii Europejskiej – „Ody do radości”. Z tej okazji przygotowano również słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania rozbudziły ciekawość naszych uczniów i zachęciły do nauki języków obcych.

Organizatorzy:
M. Biernacka, M. Formella, I. Graczyk, A. Jeske, U. Jurkiewicz, A. Kilar, K. Sowińska