Dzień Otwarty dla Absolwentów

W środę 3 czerwca w naszej szkole po raz pierwszy obchodzono Dzień Otwarty dla Absolwentów. Akcja została zorganizowana z inicjatywy p. Izabeli Nowak, będącej koordynatorem projektu mającego na celu monitorowanie losów uczniów, którzy opuścili już mury szkoły. Wprawdzie jej drzwi codziennie stoją otworem dla absolwentów, ale ten dzień, zarezerwowany specjalnie dla nich, miał im przypomnieć o tym, jak bardzo są ważni.


Losy byłych wychowanków nie są dyrekcji i nauczycielom naszej szkoły obojętne. Grono pedagogiczne jest bardzo ciekawe jak potoczyło się ich życie, jak sobie radzą, czy spełniają się ich marzenia, czy są szczęśliwi, czy rozwijają swoje pasje, czy osiągają sukcesy, czy czują się spełnieni. Nauczycieli ciekawi też to, jak byli uczniowie wspominają pierwsze lata swojej edukacji i jaki miały one wpływ na ich dalsze życie. Dzięki takiej wiedzy nasza szkoła może się zmieniać, może podążać za zmieniającą się rzeczywistością.
Dyrekcji i nauczycielom bardzo zależy więc na tym, aby absolwenci nie tracili kontaktu ze szkołą, aby w miarę swoich możliwości i chęci nadal uczestniczyli w jej życiu, dzielili się swoimi doświadczeniami oraz włączali się w różne przedsięwzięcia.
Właśnie dlatego w środowe popołudnie, choć nie było już lekcji, w Trójce było gwarno za sprawą przybyłych w odwiedziny absolwentów. Miło było popatrzeć na uśmiechnięte twarze, bo odżyły wspomnienia. Byli uczniowie spotkali się z dyrekcją i nauczycielami. Dało się odczuć wspaniałą atmosferę. Przy herbatce i ciasteczkach rozmawiali z nimi, opowiadali o sobie, śmiali się, robili wspólne zdjęcia. Sukcesy, o których nie omieszkali wspomnieć, dały nadzieję na to, że dzisiejsi uczniowie szkoły znajdą wśród nich wiele wzorów do naśladowania. Absolwenci, patrząc już z innej perspektywy, oceniali pierwsze lata swojej edukacji. Wiele radości sprawiło im oglądanie przygotowanych na tę okazję zdjęć oraz kronik szkoły. Skorzystali również z możliwości zwiedzania dobrze znanych im kątów. Z sentymentem zaglądali do klas, w których kiedyś mieli lekcje. Zauważali zmiany, jakie się dokonały. Byli i tacy, którzy zasiedli w niskich ławeczkach I klasy. Na zakończenie spotkania absolwenci dokonywali wpisów do kroniki szkoły. Ich treść świadczy o tym, że nasi byli uczniowie bardzo miło wspominają początek swojej edukacji, jaki miał miejsce właśnie w Trójce. Jeden z nich brzmiał: „Dziękuję! Pamiętam! Tęsknię!”.
To było niezapomniane spotkanie. Ci, którym nie udało się na nie dotrzeć, nie muszą się martwić, gdyż taka okazja będzie za rok. Dzień Absolwenta w Szkole Podstawowej nr 3 odbywać się będzie bowiem zawsze w czerwcu. Dyrekcja oraz grono pedagogiczne dziękuje wszystkim za przybycie i już dziś zaprasza na następne spotkanie. Zachęca także do odwiedzania szkolnej strony internetowej i wypełniania ankiety dla absolwentów znajdującej się w zakładce „Nasi ABSOLWENCI”.

Dodaj komentarz

To Top