„BAWIĘ SIĘ CZYTANIEM”

Przez pięć kolejnych miesięcy dzieci z grup 0a,0b i 0c będą spotykać się z bohaterami książki pt. „Opowieść o Błekitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci” Beaty Majchrzak, w ramach programu „Bawię się czytaniem” Posłuchają  o tym, że można być mądrym nie mając wielkiego rozumku, o tym, że można być pięknym, nie mając ładnego ciała; można robić złe rzeczy, nie będąc wcale złym.

Za każdym razem uczniów oddziałów przedszkolnych odwiedzi gość, który przeczyta kolejne rozdziały ww. książki. Pierwsze spotkanie odbyło się przy udziale wicedyrektor, p. Beaty Marguli. Opowiadała o srebnej kotce, która zamieszkała w domu niewidomej Basi. Niedługo potem odwiedził nas Prezydent Stargardu p. Rafał Zając. Przygotował historię o Stasiu , który miał problemy w szkole.

Po pierwszej części spotkania na dzieci czeka poczęstunek, po którym rozpoczynają się warsztaty plastyczne dotyczące przeczytanych treści.

Na koniec każdy dostaje drobny upominek.

Czekamy z niecierpliwością na kolejnego gościa………..

Koordynator programu Joanna Czyż – Sobolewska