XVI SPOTKANIE PLASTYCZNE W SP3

Świetlica szkolna w SP3 w Stargardzie po raz XVI przeprowadziła konkurs plastyczny pt. Ilustracja do wiersza Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł”.

Konkurs plastyczny uroczyście otworzył pan dyrektor Romuald Bobrowicz oraz pani wicedyrektor Beata Margula. Zaakcentowali, że w konkursach uczniowie zdobywają nowe umiejętności i mają możliwość prezentowania swoich wytworów. Natomiast nauczyciele świetlic wymieniają poglądy i dzielą się swoimi doświadczeniami.

Odwieczny spór sąsiedzki uczniowie rysowali w różnych odsłonach. Harce i zabawy beztroskiego Gawła oraz spokojnego i ugodowego Pawła. Morał z wiersza „Jak ty, komu, tak on tobie” uczniowie zapamiętali i narysowali. Prace plastyczne dzieci wykonały w formacie A4, kredkami ołówkowymi, świecowymi i pastelami.

Spośród 12 prac, zostały wyłonione trzy najlepsze. Organizatorki konkursu panie: Iwona Hoc i Izabela Nowak podkreśliły, że jury miało niełatwego wyboru. W ocenie prac konkursowych brano pod uwagę: pomysł, estetykę oraz ogólne wrażenie. Najwięcej punktów a tym samym zwycięzcami XVI Edycji Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego zostały: Emilia Podhajska SP5, Kaja Marchwińska SP6 i Kamila Szuster SP6.

Gratulujemy zwycięzcom, życzymy dalszego rozwoju artystycznego. Organizatorki konkursu zapraszają za rok do SP3 na XVII edycje konkursu.

IMG_1475 IMG_1471 IMG_1476 IMG_1468 IMG_1495 IMG_1487 IMG_1490 IMG_1478