XII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL NASZE KOLĘDOWANIE w SP3

17 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Stargardzie już po raz dwunasty odbył się MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

1. „NASZE KOLĘDOWANIE”.

Organizatorami tego wydarzenia byli – przy pełnym wsparciu Dyrekcji Szkoły – nauczyciele: Ewelina Maligłówka, Urszula Jurkiewicz, Irena Przybyłowska – Nowak,     Iwona Aładowicz oraz Katarzyna Baradziej.

Przesłaniem imprezy było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz promocja dorobku artystycznego uczniów.

W konkursie wzięło udział ponad 100 uczniów z siedmiu stargardzkich podstawówek

Na festiwalu zaprezentowały się reprezentacje następujących szkół:

SP 1 zespół wokalny wraz z opiekunem panią Małgorzatą Iwańkowicz.

SP 2 chór wraz z opiekunami panią Joanną Betler oraz panią Anną Okolus-Furtak.

SP 3 soliści i duety wraz z opiekunami panią Renatą Krychowską , Magdaleną Dudkowską oraz panią Iwoną Aładowicz.

SP 4 solistka i zespół wokalny z opiekunem panią Marzeną Haftman.

SP 5 solistki i chór z opiekunami panią Małgorzatą Tyszkiewicz oraz panią Małgorzatą Krajewską.

SP 8 solistka z opiekunem panem Markiem Krawczyńskim.

SP 10 solistka i chór z opiekunem panem Markiem Krawczyńskim.

Zgodnie z regulaminem mogli uczestniczyć: soliści, duety, zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne. Każdy z nich musiał zaśpiewać kolędę lub pastorałkę oraz kolędę obowiązkowa „ Lulajże Jezuniu ”soliści  oraz „ Dzisiaj w Betlejem”zespoły wokalne.

Podczas koncertu królowały utwory: ,, Tryumfy króla niebieskiego”, Przybieżeli do Betlejem”, „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Mizerna Cicha”, „ Cicha noc”  „ Przekażmy sobie znak pokoju” , pastorałka „ Od serca do ucha”, „ Mario czy ty wiesz?”

Poza konkursem wystąpił się chór ze Szkoły Podstawowej nr 2. Uczniowie z klas  II -VII zaśpiewali  kolędy  „ Dzisiaj w Betlejem” i „Gwiazdeczka”. Podczas konkursu wystąpił także zespół „Śnieżynki „ z SP3 witając gości pięknym tańcem.

Przesłuchania odbywały się w kategoriach: soliści, zespoły.

Wszyscy uczestnicy pięknie zaśpiewali  przygotowane kolędy i pastorałki,  poziom konkursu był bardzo wysoki.

W kategorii soliści klas IV – VI

I miejsca wyśpiewała: – Magdalena Woźnicka. – SP4

II miejsce – Jagoda Żak – SP3 i Julia Lichacz . – SP 8

III miejsce –Joanna Chudzińska. – SP 5

W kategorii soliści klas I – III

I miejsce  – Aleksandra Kupis. – SP 5

II miejsce –  Anna Jasudowicz. – SP 10

III miejsce – Marta Podkowska. – SP 3

W kategorii zespoły klasy IV – VI

I miejsce – zespół wokalny SP 1

II miejsce – duet Milena Bryła., Maja Pozdrowicz – SP 3 oraz  zespół wokalny SP 4

III miejsce – chór SP 5

W kategorii zespoły klasy I – III

I miejsce – chór SP10

II miejsce – duet SP3 – Nikola Kaszuba , Zofia Żarnowska

W kategorii kolęda obowiązkowa I miejsce zespół wokalny SP4.

Na zakończenie XII międzyszkolnego konkursu kolęd i pastorałek organizatorzy podziękowali artystom za udział a nauczycielom za przygotowanie uczniów do występów.

W opinii uczestników jak i widzów międzyszkolny konkurs stanowił imprezę niezwykle udaną.