XI SZKOLNY KONKURS NASZE KOLĘDOWANIE

15 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się SZKOLNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK pt. „NASZE KOLĘDOWANIE”.

Organizatorami tego wydarzenia byli nauczyciele: Regina Kaliszczyk, Ewa Konieczny Marek Krawczyński, Ewelina Maligłówka, oraz Irena Przybyłowska – Nowak.

Przesłaniem imprezy było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz promocja dorobku artystycznego uczniów.

Do udziału w konkursie zgłosili się soliści i zespoły wokalne od klasy pierwszej do szóstej. Do wspólnego kolędowania włączyły się także oddziały zerowe z grupy 0a.

Łącznie wystąpiło 27 solistów i 17 zespołów.

Podczas koncertu królowały kolędy: ,,Jezus Malusieńki ”, „Przybieżeli do Betlejem”, „ „Dzisiaj w Betlejem”. Były też utwory: „Anielski gość”, „Pastuszek bosy”, „ Sianko na stół”, „Całą noc padał śnieg”, „ W grudniowe noce”.

Przesłuchania odbywały się w kategoriach: soliści i zespoły.

Jury stwierdziło, że uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani a poziom wykonywanych utworów wysoki.

W kategorii soliści klas IV – VI

I miejsca wyśpiewała: – Wiktoria Jaskólska z klasy 6c

II miejsce – Aleksandra Faliszewska z klasy 6b

III miejsce – Nikola Derda z klasy 6b

W kategorii soliści klas I – III

I miejsce  – Milena Bryła z klasy 2a

II miejsce –  Maja Pozdrowicz z klasy 2a; Julietta Owczarek z klasy 3c oraz Jagoda Żak z klasy 3b

III miejsce –  Agata Zielińska z klasy i Alicja Szelak z klasy 3d

W kategorii zespoły klasy IV – VI

I miejsce – chórek szkolny

II miejsce – Nikola Urbańska, Wiktoria Marczewska, Jan Biernacki z klasy 5c

III miejsce – Aleksandra Łuczak i Natalia Jarzyna z klasy 6c

W kategorii Zespoły klasy I – III

I miejsce – Zespół wokalny z klasy 3d

II miejsce – Zespół ze Świetlicy oraz Maja Kowbel, Nela Latkowska i Julia Oczachowska

z klasy 2d

III miejsce – Duet – Nela Latkowska i Alicja Bujalska z klasy 2d

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Na zakończenie organizatorzy złożyli uczestnikom świąteczne życzenia oraz podziękowali artystom za udział w festiwalu, a nauczycielom i opiekunom za przygotowanie uczniów do występów.

dsc_0747 dsc_0769 dsc_0775 dsc_0781 dsc_0803 dsc_0808 dsc_0818 dsc_0825 dsc_0827 dsc_0829