WYJAZD DO OPERY NA ZAMKU W SZCZECINIE

20 października uczniowie klas 2b, 3b, 3c i 3d  pojechali do Opery  na Zamku  w Szczecinie, gdzie miały okazję zobaczyć musical pt. ,,O krasnoludkach i sierotce Marysi”. W nim za pomocą piosenek i tańca przedstawione zostały losy bohaterów baśni Marii Konopnickiej. Była to niezwykła powieść o tym, że dobre uczynki wracają do nas wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Opowieści, spisywane piórem Koszałka Opałka – kronikarza krasnoludków- przedstawili artyści operowi do muzyki na żywo. Na scenie uczniowie mogli podziwiać piękne, barwne stroje i bajkową scenografię.

Uczniowie byli zachwyceni roztańczonym i rozśpiewanym spektaklem, w którym baśniowy świat przeniósł ich daleko poza granice sceny.

Wyjazd ten był nie tylko niezwykłym przeżyciem, ale również piękną lekcją kultury i odbioru sztuki.

36614 36616 cam01659 img_20161021_173318