VIII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL NASZE KOLĘDOWANIE

15 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Stargardzie już po raz ósmy odbył się MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK pt. „NASZE KOLĘDOWANIE”.

Organizatorami tego wydarzenia byli – przy pełnym wsparciu Dyrekcji Szkoły – nauczyciele: Regina Kaliszczyk, Marek Krawczyński, Ewelina Maligłówka, Ewa Konieczny, Ewa Bajurak oraz Irena Przybyłowska – Nowak.

Przesłaniem imprezy było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz promocja dorobku artystycznego uczniów.

W odpowiedzi na zaproszenie do udziału w konkursie nauczyciele zgłosili reprezentacje z siedmiu stargardzkich szkół podstawowych. W przesłuchaniach wzięło udział ponad  120 uczniów. W konkursie, zgodnie z regulaminem mogli uczestniczyć: soliści, duety, zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne. Każdy z nich musiał zaśpiewać kolędę lub pastorałkę, w tym jedną tradycyjną, polską kolędę obowiązkową.

Podczas koncertu królowały kolędy: ,,Jezus Malusieńki ”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”. Były też utwory: „Wigilijna pastorałka”, „Kolęda śpiewka”,
„Dzień jeden w roku”, „Całą noc padał śnieg”, „Gdy śliczna gwiazda wschodzi nam”.

Prowadząca imprezę przybliżyła zebranym zarówno znaczenie, historię kolęd i pastorałek jak i scharakteryzowała pokrótce każdego z wykonawców.

Przesłuchania odbywały się w kategoriach: soliści, zespoły, kolęda obowiązkowa.

Jury stwierdziło, że uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani a poziom wykonywanych utworów wysoki.

W kategorii soliści klas IV – VI

I miejsca wyśpiewali: – Adrianna Borucka z SP nr 1

II miejsce – Paulina Cokan z SP nr 5 oraz Patrycja Sprycha – SP nr 8

III miejsce – Natalia Lewandowska z SP nr 4; Maja Steciwka z SP 3

oraz Martyna Bodnar  SP 2.

I miejsce kolęda obowiązkowa – Łukasz Brodowski z SP nr 6

W kategorii soliści klas I – III

I miejsce  – Julietta Owczarek z SP nr 3

II miejsce –  Gabriela Marciniak z SP nr 1 oraz Julia Lichacz z SP 8

III miejsce –  Pola Struzikowska z SP 2

W kategorii zespoły klasy IV – VI

I miejsce – Zespół wokalny z SP nr 1 oraz Zespół „ Kolorowe nutki” z SP nr 4

II miejsce – Zespół „Ósemeczki „ z SP nr 8

III miejsce – Zespół wokalny z SP nr 3

W kategorii Zespoły klasy I – III

I miejsce – Zespół wokalny ze świetlicy z SP nr 3

II miejsce – Duet – Amelia Traczyk i Lisa Prejzner  z SP nr 5

III miejsce – Zespół Nutki z SP nr 8

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Na zakończenie organizatorzy podziękowali artystom za udział w festiwalu, a nauczycielom za przygotowanie uczniów do występów. Zaprosili również wszystkich do udziału w IX MIĘDZYSZKOLNYM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK w przyszłym roku szkolnym.

W opinii uczestników jak i widzów Festiwal stanowił imprezę niezwykle udaną.

DSC_0208 DSC_0216 (1)