Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców – 13.11.2017

Dnia 13.11.2017r. w sali Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców. Startowało 7 drużyn podzielonych na dwie grupy. Uczniowie SP 3 Stargard znaleźli się w mocnej grupie razem z Gimnazjum Gminy Stargard, z SP 10 i z SP 7, a w drugiej grupie wystąpiły trzy zespoły: SP 11, SP 6 i SP 9 ze Stargardu. W meczu otwarcia zagrali ubiegłoroczni finaliści, a mianowicie aktualni jeszcze mistrzowie z SP3 i v-ce mistrzowie z Gimnazjum Gminy. Mecze rozgrywano 2  x 6 minut w zespołach 4 – osobowych. Po zaciętym pojedynku zwyciężyli reprezentanci Gimnazjum Gminy 3:0. Ale nasi zawodnicy z SP 3 Stargard stanęli na wysokości zadania i w kolejnych meczach grupowych wygrali z SP 7- 7:3 i z SP 10 – 5:3 i awansowali z drugiego miejsce do strefy medalowej.

Tutaj zwyciężyli z SP 11 – 3:1 i w finale czekał ich mecz z rewelacją turnieju SP 9.

Nasi zawodnicy narzucili wysokie tempo gry oraz dużą skuteczność i wygrali 7:0. Jest to trzeci z rzędu tytuł Mistrza Powiatu dla naszej szkoły. Chłopcom należą się duże brawa za ambitną i nieustępliwą walkę w każdym meczu i grę do końca.

Reprezentację szkoły SP 3 Stargard tworzyli:

PELIKAN PAWEŁ, PURCZYŃSKI TOMEK, ROSTKOWSKI DAWID,SURWIŁŁO RAFAŁ, BIEŃKO KACPER, JAROSZCZUK JAKUB, SYKUT KACPER, MAGNUSKI OSKAR, PELIKAN PIOTR.

Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do Finału Regionalnego, który zostanie rozegrany 28.11.2017 w Bierzwniku.

Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego – Armand Banaszek.