Uczniowie uczcili Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego panią Ewelinę Maligłówkę i Urszulę Jurkiewicz.

Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności „My, pierwsza brygada”, „Rota”.

„Przybyli Ulani pod okienko”. Śpiewającym towarzyszył zespół wokalny prowadzony przez pana Marka Krawczyńskiego.

Artyści i organizatorzy spektaklu zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.

cimg5379 cimg5382 cimg5388 cimg5396