Uczcili pamięć Żołnierzy Niezłomnych

1 marca bieżącego roku odbył się I Bieg Uliczny Żołnierzy Niezłomnych zorganizowany przez Gimnazjum Katolickie i Młodzieżowy Dom Kultury.

Na biegu nie zabrakło uczniów z naszej szkoły, którzy swoją obecnością i postawą godnie reprezentowali społeczność uczniowską.

Celem biegu było upamiętnienie ostatnich obrońców wolności, walczących na ziemiach polskich jeszcze po zakończeniu II wojny światowej.

Symboliczny dystans biegu wynosił 1963 metry. Liczba ta jest nawiązaniem do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franciszka „ Lalka”, który została zamordowany w 1963 roku.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale , a dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły trzy miejsca na podium zdobywając puchar biegu.

I miejsce – Natalia Jarzyna

II miejsce Klaudia Starzycka

III miejsce Natalia Knape.

CIMG4356 CIMG4360 CIMG4360 (1) CIMG4375 CIMG4381 (1) CIMG4382 CIMG4380