„Trójka” najlepszą szkołą w powiecie stargardzkim w Drużynowych Biegach Przełajowych

Na stadionie lekkoatletycznym im. dra Jerzego Cieśli w dniu 23 marca 2017 r. MOS Stargard zorganizował Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach uczestniczyło siedem szkół podstawowych naszego powiatu. Na dystansie około 800 m biegali zawodnicy rocznika 2006 i młodsi, na dystansie około 1000 m biegali zawodnicy rocznika 2004 i 2005.

Reprezentacja „Trójki” dzięki dobremu przygotowaniu fizycznemu, systematycznym treningom i dobrej wytrzymałości, stoczyła sportową walkę i zwyciężyła pokonując pozostałe szkoły w kategorii zarówno dziewcząt jak i chłopców.

Drużynowa punktacja dziewcząt to 66 punktów – dziesięć punktów przewagi nad Szkołą Podstawową nr 1. Drużynowa punktacja chłopców to 66 punktów – jedenaście punktów przewagi nad Szkołą Podstawową nr 4.

W każdej kategorii wiekowej uczniowie SP 3 byli na najwyższym stopniu podium:

I miejsce Olga Kordykiewicz – w kategorii dziewczęta młodsze,

I miejsce Natalia Jarzyna – dziewczęta starsze,

II miejsce Błażej Woźniak – chłopcy młodsi,

I miejsce Kacper Sykut – chłopcy starsi.

Dziewczęta i chłopcy uczestniczyli w uroczystej dekoracji. Z rąk dyrektora MOS Stargard  Tadeusza Gutowskiego otrzymali puchary, medale i dyplomy oraz prawo startu w Finale Wojewódzkim.

Skład zespołu z „Trójki”:

Dziewczęta starsze: Jarzyna Natalia, Laszkiewicz Wiktoria, Małachowska Anna, Obłaska Angelika, Chodźko Julia, Końciak Milena, dziewczęta młodsze: Kordykiewicz Olga, Szlanderbach Dominika, Dębska Sandra, Kolasińska Zuzanna, Rudnicka Oliwia, Tylicka Martyna. Opiekun – Jolanta Lada

Chłopcy starsi: Sykut Kacper, Jaboński Jakub, Ostrowski Filip, Olejniczak Kacper, chłopcy młodsi: Woźniak Błażej, Korczyński Dawid, Marszałek Dominik, Potap Bartosz, Sykut Maciej, Siwy Michał. Opiekun – Lucyna Mechowska.