SZKOLNY KONKURS WIEDZY ,,KRÓTKA HISTORIA SYMBOLI NARODOWYCH”

08.11.2016r.,  w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości,

w naszej szkole zorganizowany został konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla uczniów klas 3 pt. ,,Krótka historia symboli narodowych”.

Organizatorki konkursu panie – Barbara Samsonik , Dorota Graszk i Renata Krychowska przygotowały dla uczestników zadania, które obejmowały zakres wiedzy ogólnej z historii państwa polskiego, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń 11 listopada i historii symboli narodowych.

Każdą klasę 3 reprezentowały 2 osoby w konkursie wiedzy i 2 osoby w konkursie plastycznym.

Konkurs wiedzy:

– z klasy 3a – Oskar Zduniak,

– z klasy 3b – Wiktoria Mieleniewicz, Szymon Witkowski,

– z klasy 3c – Julietta Owczarek, Kacper Przybyłowski,

– z klasy 3d – Julia Kosowska, Diana Poznańska,

– z klasy 3e – Martyna Banasiak, Agata Chrzanowska.

Konkurs plastyczny:

– z klasy 3a – Aksel Osica, Jakub Malik

– z klasy 3b – Zuzanna Kos, Zuzanna Słojkowska,

– z klasy 3c – Emma Bielak, Dominika Zając,

– z klasy 3d – Zuzanna Michalska, Alicja Szelak,

– z klasy 3e – Eliza Pietrzak, Iga Brajta.

Konkurs uświetnili swą obecnością zaproszeni harcerze z IV Drużyny Starszoharcerskiej ,,Inkoguto” oraz zespół wokalny prowadzony przez panią Barbarę Samsonik, który zaprezentował przygotowane na tę okazję pieśni patriotyczne.

Uczestnicy wykazali się znakomitą znajomością symboli narodowych oraz wydarzeń związanych z historią Polski.

Po trudnych zmaganiach w konkursie wiedzy:

– I miejsce zajęła Julietta Owczarek,

– II miejsce zajęła Diana Poznańska,

– III miejsce zajęła Julia Kosowska.

Uczestnicy konkursu plastycznego wykonali przepiękne, pomysłowe prace, które zostaną zaprezentowane społeczności szkolnej na wystawie pokonkursowej.

W tej części konkursu:

–  I miejsce zajął Jakub Malik,

– II miejsce zajęła Emma Bielak,

– III miejsce zajął Aksel Osica.

Konkurs okazał się bardzo atrakcyjny i ciekawy dla uczniów, a przygotowania do niego poszerzyły wiedzę naszych uczniów na temat historii symboli narodowych.

cam01674 cam01680 cam01683 cam01685 cam01689 wp_20161108_15_12_51_pro wp_20161108_15_46_56_pro wp_20161108_15_51_48_pro