Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 30 września bieżącego  roku w naszej szkole odbył się VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jak co roku nasi uczniowie w tym dniu mogli w przyjemny i niecodzienny sposób przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia. Na terenie szkoły zostały rozstawione stanowiska, przy których podczas przerw Komisje wraz z nauczycielami sprawdzały u egzaminowanych ‚tabliczkową wiedzę”. Za pozytywnie zdany egzamin uczeń otrzymał imienny certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Również na lekcjach matematyki nauczyciele sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia. Osoba z danej klasy, która tabliczkę znała najlepiej, otrzymywała tytuł Eksperta. Dodatkowo po lekcjach Patrole Egzaminacyjne utworzone z uczniów Samorządu Uczniowskiego odpytywały mieszkańców Stargardu ze znajomości tabliczki mnożenia.

tm