Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP3

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia -odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 29 września 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z  Oddziałami Mistrzostwa Sportowego razem z innymi szkołami z różnych stron świata uczestniczyła w tym wydarzeniu.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy członkowie Samorządu Uczniowskiego i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.

Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski-wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki.