Srebro dla SP 3 Stargard!

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 zajęli II miejscu w Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 19 października 2017r. w Tychowie.

Reprezentanci SP nr 3 zapewnili sobie udział w Finałach Wojewódzkich, zwyciężając w eliminacjach Powiatowych.

W Tychowie podczas finału, od samego początku radzili sobie bardzo dobrze, po biegach dwóch pierwszych zawodników zajmowali 8 miejsce. Następnie na trasę wybiegł kapitan zespołu Jakub Jabłoński, który dał niesłychany impuls do walki dla całego zespołu wyprowadzając swoich kolegów na 3 miejsce. Kolejni zawodnicy również spisali się wyśmienicie i po ich biegach „trójka” była na pierwszym miejscu. Przed ostatnią zmianą również prowadzili, lecz podczas biegu nasz zawodnik stracił minimalną przewagę nad rywalem z SP 4 Gryfice i nasi zawodnicy musieli zadowolić się 2 miejscem. Przegrana o 3 sekundy boli, lecz jest to niezwykle cenne doświadczenie jak ważne jest w sporcie aby walczyć do ostatnich sekund. 2 miejsce należy jednak uznać za ogromny sukces, gdzie stargardzianie nie byli uznawani za faworytów tego biegu.

Skład reprezentacji :

Mateusz Słomiński, Dominik Marszałek, Jakub Jabłoński, Bartosz Potap, Mateusz Mazur, Błażej Woźniak, Mariusz Penier, Filip Ostrowski, Dawid Penier, Sławomir Kapera, Fabian Krawczyk (rezerwowy)

Opiekunem był Pan Michał Trypuć

 

No Comments

Comments are closed.

To Top