Ślubowali w Dzień Nauczyciela

13 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie odbył się uroczysty apel, na którym miało miejsce  ślubowanie klas pierwszych. Pierwszaki wkroczyły dumnie do sali:, klasa I a z wychowawczynią panią Grażyną Chudzik, klasa I b z wychowawczynią panią Ewą Migus oraz 1c z wychowawczynią panią Barbarą Samsonik. Przywitali ich uczniowie klas starszych, rodzice i dyrekcja szkoły. Dzieci wykazały się wiedzą na temat swego pochodzenia, bycia Polakiem oraz uczniem. Uroczyście ślubowali na sztandar szkoły. Symbolicznym ołówkiem na uczniów pasował ich pan dyrektor Romuald Bobrowicz, pani wicedyrektor. Beata Margula oraz pan wicedyrektor Arkadiusz Rozwód. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej. Najmłodsi uczniowie podziękowali także swoim rodzicom za pomoc i wsparcie w trudnym  i odpowiedzialnym zadaniu, jakim jest nauka.

Apel stał się także okazją, podczas której Samorząd Uczniowski złożył wszystkim nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pan Dyrektor także przyłączył się do życzeń i wręczył nauczycielom Nagrody Dyrektora w uznaniu osiągnięć w pracy dydaktyczno – wychowawczej.