Rodzice zarażają swoimi pasjami uczniów naszej szkoły

Świetlica szkolna jest miejscem szczególnym dla uczniów stargardzkiej Trójki. To tu uczniowie spędzają miło czas poza lekcjami. Bawią się, uczą, odpoczywają oraz rozwijają i odkrywają swoje zainteresowania. Do tego, by było ciekawie włączają się również z przyjemnością ich rodzice.

Ostatnio dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach poprowadzonych przez mamę jednej z uczennic klasy II, panią Barbarę Kosowską pod czujnym okiem wychowawcy, pani Izabeli Nowak. Na co dzień pani Barbara pracuje w Jednostce Wojskowej. Techniką decoupage’u zainteresowała się szukając oryginalnych ozdób świątecznych. Od czasu, gdy ją odkryła w swoim domu ma własnoręcznie wykonane dekoracje. Ponieważ technika wymaga cierpliwości, ma wiele zalet – pozwala się wyciszyć, zrelaksować, zapomnieć o problemach oraz uczy koncentracji i wytrwałości. Dlatego swoją pasją pani Basia próbuje zainteresować córkę Julię, która to pomagała mamie prowadzić warsztaty. Dzięki pani Basi dzieci ze szkolnej świetlicy poznały tę bardzo interesującą i efektowną technikę zdobienia niepotrzebnych już opakowań, jaką jest decoupage. Tak oto ze słoików wykonane zostały pięknie świąteczne świeczniki. Dodatkowo jest to także świetny sposób na recykling, dbałość o środowisko.

Mali artyści przekazali swoje dzieła na świąteczne szkolne kiermasze charytatywne, których od lat nie brakuje w SP3. Dochód z nich przeznaczany jest na pomoc chorym koleżankom i kolegom.

sw sw2 sw3