Rodzice zarażają swoimi pasjami uczniów naszej szkoły

Rodzice zarażają swoimi pasjami uczniów naszej szkoły

Świetlica szkolna jest miejscem szczególnym dla uczniów stargardzkiej Trójki. To tu uczniowie spędzają miło czas poza lekcjami. Bawią się, uczą, odpoczywają oraz rozwijają i odkrywają swoje zainteresowania. Do tego, by było ciekawie włączają się również z przyjemnością ich rodzice.

Ostatnio dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach poprowadzonych przez mamę jednej z uczennic klasy II, panią Barbarę Kosowską pod czujnym okiem wychowawcy, pani Izabeli Nowak. Na co dzień pani Barbara pracuje w Jednostce Wojskowej. Techniką decoupage’u zainteresowała się szukając oryginalnych ozdób świątecznych. Od czasu, gdy ją odkryła w swoim domu ma własnoręcznie wykonane dekoracje. Ponieważ technika wymaga cierpliwości, ma wiele zalet – pozwala się wyciszyć, zrelaksować, zapomnieć o problemach oraz uczy koncentracji i wytrwałości. Dlatego swoją pasją pani Basia próbuje zainteresować córkę Julię, która to pomagała mamie prowadzić warsztaty. Dzięki pani Basi dzieci ze szkolnej świetlicy poznały tę bardzo interesującą i efektowną technikę zdobienia niepotrzebnych już opakowań, jaką jest decoupage. Tak oto ze słoików wykonane zostały pięknie świąteczne świeczniki. Dodatkowo jest to także świetny sposób na recykling, dbałość o środowisko.

Mali artyści przekazali swoje dzieła na świąteczne szkolne kiermasze charytatywne, których od lat nie brakuje w SP3. Dochód z nich przeznaczany jest na pomoc chorym koleżankom i kolegom.

sw sw2 sw3

No Comments

Comments are closed.

To Top