Rodzice zarażają dzieci w świetlicy swoimi pasjami!

Do naszej świetlicy rodzice przychodzą, by podzielić się swoimi pasjami i talentami, aby nauczyć dzieci czegoś ciekawego . W tym roku szkolnym zajęcia z tego cyklu zainaugurowała mama Milenki Bryły z klasy 3a, pani Katarzyna Bryła. Ich hasło przewodnie brzmiało tak:  „Zdrowe śniadanie to małe wyzwanie”. Pani Kasia bardzo lubi gotować. Zwraca przy tym szczególną uwagę na to, by posiłki, które przygotowuje dla swojej rodziny, były zdrowe. Jak opowiadała uczestnikom spotkania, stara się ona kupować produkty bez konserwantów i innych szkodliwych dla zdrowia substancji. Namawiała więc dzieci, by czytały z rodzicami etykiety oraz do tego, by jadły dużo warzyw. Po pogadance na temat zdrowego odżywiania się i konieczności jedzenia śniadania zadaniem naszych małych kucharzy było zaprojektowanie i wykonanie swojej śmiesznej zdrowej kanapki. Powstały sowy, żabki, ludziki, kotki, misie i inne pyszne stworzonka. Podczas doboru składników dzieci mogły popróbować, jak smakuje coś, czego nigdy dotąd nie jadły. Mogły przekonać się, że to jest smaczne i zdrowe. Na zakończenie odbyła się prawdziwa uczta – każdy jadł ze smakiem swoją kanapkę.

Dziękujemy pani Katarzynie, że zechciała zarazić nas swoją kulinarną pasją.  Zapraszamy innych rodziców, by pokazali nam coś ciekawego.