Przedszkolaki w Szkole Muzycznej

We wtorek – 17.05.2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych z Przedszkola Miejskiego nr 2 (oddziały w SP 3)odwiedziły Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. W. Lutosławskiego w Stargardzie.

Podczas wizyty przedszkolaki uczestniczyły w koncercie zorganizowanym przez dyrekcję tej szkoły.

Mogliśmy posłuchać utworów sławnych kompozytorów w wykonaniu młodych artystów, którzy uczą się gry na instrumencie. Przedszkolaki miały okazję poznać takie instrumenty jak fortepian, skrzypce, wiolonczela, fagot, akordeon. Dowiedziały się z czego wykonane są instrumenty i w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięk. Dzieci były zafascynowane wyglądem szkoły i umiejętnościami jej uczniów. W tym dniu towarzyszyły im niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.

Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom za miło spędzony czas. Czekamy na kolejne spotkanie.

DSCN2352 DSCN2365 DSCN2366 DSCN2379 DSCN2384