PEŁNE MAGII ANDRZEJKI W GRUPIE 0a

„Czary mary, wosku lanie, co ma się stać, niech się stanie…”

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości.

W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.

W środę  29.11.2017r. dzieci z grupy 0a razem z wychowawczynią i rodzicami bawiły się wesoło z okazji Andrzejek. Dzieci poznały na czym polega staropolski zwyczaj andrzejkowy, zapoznały się z rodzajami wróżb i same chętnie uczestniczyły w andrzejkowych przepowiedniach. Wszystkie wróżby zawierały oczywiście same dobre rzeczy. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku przygotowanego przez mamy.

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie….

Było dużo śmiechu, ale nauczyliśmy się, że to tylko żart i dobra zabawa.

WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM RODZICOM DZIĘKUJEMY ZA POMOC W PRZYGOTOWANIU IMPREZY I UCZESTNICTWO.