Osada Słowian i Wikingów w Wolinie

Dnia 24 maja uczniowie klasy 1b i 2b uczestniczyli w wycieczce do Wolina. Bogactwo eksponatów ukazujących dzieje i kulturę materialną  Wolinian mogli zobaczyć zwiedzając Muzeum Regionalne. Największym zainteresowaniem cieszyły się  zbiory z okresu średniowiecza. Kolejnym punktem programu był pobyt w Centrum Słowian i Wikingów. Tutaj uczniowie mieli okazję zobaczyć jak mogło wyglądać życie codzienne ludzi sprzed 1000 lat. Podzieleni na cztery zespoły aktywnie uczestniczyli w warsztatach, gdzie podczas wspaniałej zabawy zdobywali wiedzę. Wszystkim smakowały przygotowane przez organizatorów podpłomyki z miodem i dżemem. Na terenie grodu znajdował się specjalnie przygotowany „historyczny” plac zabaw, który dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości. Wspomnienia z wycieczki na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.

SAM_1469 SAM_1433