Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2015

Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, w dniu 7 listopada 2014r. Sejm RP, podjął Uchwałę, aby

20 LISTOPADA BYŁ OBCHODZONY OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA.

Celem tych działań jest przede wszystkim uświadomienie dzieciom, że mają swoje prawa

i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać. To również wspaniała okazja, aby przypomnieć dorosłym, że mają tych praw zawsze przestrzegać.
Wybór tego dnia jest również bardzo szczególny, ponieważ w dniu 20 listopada 2014 roku, świętujemy 26 rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych – najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka, czyli Konwencji o prawach dziecka.

Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj jest nazwana Światową Konwencją Praw Dziecka.

W związku z tak ważnymi wydarzeniami, które dotyczą bezpośrednio dzieci i pismem otrzymanym od Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

Przygotowania rozpoczęły się już we wtorek. Na tablicy Rzecznika Praw Dziecka pojawiły się kolorowe i bardzo ważne informacje. Natomiast w holu głównym na parterze, dorośli mogą zapoznać się z tablicą kilka słów do rodziców, która przypomina o wszystkich prawach dzieci.

Przez radiowęzeł szkolny została podana informacja o Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka, dzięki temu wszystkim uczniom naszej szkoły przypomniano u przysługujących im prawach Również na godzinach wychowawczych zostały przypomniane uczniom Prawa Dziecka.

Ponadto Rzecznik Praw Dziecka ogłosił konkurs plastyczny pod tytułem „Twoje prawa – ważna sprawa”. Prace plastyczne wykonane na kartce A4 techniką dowolną należy oddawać do pani Jolanty Lady do 5.12.2015.

 

No Comments

Comments are closed.

To Top