O Stargardzie wiedzą niemal wszystko

12 marca 2016r. w Sali Obrad Ratusza Miejskiego odbył się XII  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Stargardzie pt.” Stargard Wczoraj i Dziś” dla uczniów szkół podstawowych, zorganizowany przez Gimnazjum nr 1.

O tytuł laureata zmagało się osiem stargardzkich szkół podstawowych reprezentowanych przez dwuosobowe drużyny.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowały:  Natalia Knape oraz Alicja Strzelecka uczennice klasy szóstej. Do konkursu przygotowywały się na kole regionalnym pod opieką pani Eweliny Maligłówki.

Zawodnicy mieli do wykonania liczne zadania dotyczące min. symboli miasta, historii, zabytków. Było także zadanie oceniane przez zaproszonych gości, panią Agnieszkę Ignasiak – przewodniczącą Rady Miejskiej, pana Bronisława Stefanowicza – Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego oraz pana Marcina Majewskiego – dyrektora Muzeum Archeologiczno  – Historycznego.

Trzeba przyznać, że uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat naszego miasta. Konkurs przebiegał w miłej, a jednocześnie pełnej emocji i rywalizacji atmosferze.

Uczennice reprezentujące naszą szkołę zajęły II miejsce. Gratulujemy.

CIMG4428