O Stargardzie wiedzą niemal wszystko

11 marca 2017r. w Sali Obrad Ratusza Miejskiego odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Stargardzie pt.” Stargard Wczoraj i Dziś” dla uczniów szkół podstawowych, zorganizowany przez Gimnazjum nr 1.

O tytuł laureata zmagało się osiem stargardzkich szkół podstawowych reprezentowanych przez dwuosobowe drużyny.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowały:  Magdalena Maszczyk oraz Natalia Jarzyna. Do konkursu przygotowywały się na kole regionalnym pod opieką pani Eweliny Maligłówki.

Zawodnicy mieli do wykonania liczne zadania dotyczące min. symboli miasta, historii, zabytków, parków miejskich. Było także zadanie oceniane przez zaproszonych gości, pana Bronisława Stefanowicza – Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego oraz panią Jolantę Aniszewską-zastępce – dyrektora Muzeum Archeologiczno  – Historycznego.

Trzeba przyznać, że uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat naszego miasta. Konkurs przebiegał w miłej, a jednocześnie pełnej emocji i rywalizacji atmosferze.

Uczennice reprezentujące naszą szkołę zajęły II miejsce. Gratulujemy.