„ Nie pal śmieci! Nie truj świata dorosłych i dzieci!”- eksperymenty w świetlicy

W piątek, 24. marca, z okazji 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie uczniowie
klas I-III, ich nauczyciele i rodzice mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu.  Swoją fantastyczną działalność zaprezentowała bowiem działająca w szkole prężnie i  wielokierunkowo  „eksperymentująca” świetlica, która zgromadziła liczną widownię na interaktywnych zajęciach otwartych.  Przybrały one formę happeningu proekologicznego, na który składała się przygotowana przez najmłodszych uczniów pod kierunkiem jednej z nauczycielek świetlicy – pani Izabeli Nowak –
– prezentacja multimedialna połączona z eksperymentem naukowym pt. „ Nie pal śmieci! Nie truj świata dorosłych i dzieci!”.

Zaproszeni goście zdobyli wiedzę na temat wiosennych prac i porządków  w ogrodzie, segregacji odpadów oraz  szkodliwości ich spalania. Później był niezły dym – w przenośni i dosłownie. Jak mówią nie ma dymu bez ognia, ale uczniowie szkolnej świetlicy udowodnili , że to nieprawda. Był dym i nie było ognia. Co więcej, ten,  wyprodukowany podczas eksperymentu naukowego nie zatruwał  środowiska i  na dodatek miał w swoim składzie cenny, potrzebny do życia  tlen. Podczas, gdy dookoła unosił się dym cała sala skandowała hasło przewodnie spotkania nawołujące ludzi do tego, by nie palili śmieci. A na koniec… niespodzianka! Ponad stu przybyłych na spotkanie uczniów  pod okiem uczniów-asystentów mogło samodzielnie wyprodukować użyteczny dym. Spotkanie wszystkim na pewno dostarczyło niezapomnianych wrażeń.