MOC ATRAKCJI Z OKAZJI DNIA ZIEMI

Po raz kolejny zapraszam do wspólnego świętowania z okazji Dnia Ziemi. Już 21 kwietnia odbędzie się happening ekologiczny na Bobrowej Polanie (w lasku na końcu ul. Reymonta).

W programie m.in. gry i zabawy terenowe, zajęcia na leśnej ścieżce zdrowia, charytatywna zbiórka plastikowych nakrętek, stolik Małego Ekologa, ekokantor i dla każdego -grochówka. Nie zabraknie też ogniska (w kiełbaski należy zaopatrzyć się we własnym zakresie).

Nowością będą eventy o tematyce proekologicznej typu: zielona energia – pokazowe zestawy fotowoltaiczne z torem wyścigowym zasilanym generatorami na dynamo;  rurofony – stanowisko instrumentalno-wokalne wykonane z surowców wtórnych; fun air – zabawy z powietrzem, airzooka, dmuchawy, balony.

Tego dnia odbędzie się także rajd na orientację Eko Race przygotowany przez Stargardzki Klub Orientacji „15 Południk” (szczegóły na www.15 poludnik.pl).

Amatorów fotografii zapraszam do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Przyroda Powiatu Stargardzkiego”. Konkurs przeprowadzony zostanie na facebooku w dniach 1 maja – 30 września 2018 r. Do wygrania dyski zewnętrzne. Wkrótce więcej informacji na temat konkursu – na www.powiatstargardzki.eu

Te wszystkie atrakcje przygotowywane są w ramach projektu pn. „Bobrowa Polana IV – podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego”, który realizuje Powiat Stargardzki. Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Iwona Wiśniewska

Starosta Stargardzki

No Comments

Comments are closed.

To Top