„Mikołajki na sportowo”, czyli aktywny wypoczynek dla dzieci naszej szkoły

7 grudnia w naszej szkole odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna „Mikołajki na sportowo”. Celem imprezy było przybliżenie atmosfery nadchodzących świąt Bożego Narodzenia a także promocja zdrowia i integracja międzyklasowa. Impreza zaktywizowała wszystkich uczniów do praktycznego działania i współzawodnictwa sportowego w rytm świątecznych przebojów.

Uczniowie rywalizowali w zawodach sprawnościowych wraz ze swoimi wychowawczyniami i rodzicami w czterech grupach wiekowych: klasy I,II,

III i IV oraz V i VI. Każda klasa wyznaczyła uczniów do drużyny sportowej i drużyny teoretyczno – praktycznej. Drużyna sportowa składała się z sześciu dziewczynek i sześciu chłopców z jednej klasy, natomiast pozostali uczniowie stanowili drużynę teoretyczno – praktyczną.

Sportowcy rywalizowali między innymi w konkurencjach szybkościowych, zwinnościowych i zręcznościowych pod tytułem: „Mikołajkowe tory przeszkód”, „Ubieranie choinki”, „Rzuty śniegowymi kulami”, „Pakowanie prezentów” oraz w konkurencji siłowej – przeciąganie liny. Ostatnia konkurencja przysporzyła wszystkim bardzo wielu emocji, ponieważ uczniowie wkładali dużo siły i energii, aby okazać się najsilniejszą klasą w szkole.

Drużyna teoretyczno – praktyczna brała udział w konkurencjach przygotowanych przez Rzecznika Praw Dziecka – Jolantę Ladę pt.

„Moje prawa” – zagadki, puzzle i konkurs plastyczny.

Wszyscy dobrze się bawili i poprzez działania praktyczne uczyli się czynności przygotowujących do świąt.

Mikołajkowe spotkanie, to oczywiście wizyta Świętego Mikołaja, który obserwował zmagania dzieci a następnie rozdawał zdrowe jabłuszka, zwycięskie klasy otrzymały słodkie lizaki.

Na koniec odbyła się wspólna zabawa z Mikołajem.

Organizatorzy – nauczyciele wf