Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pt. „Jestem EKO”

20 września 2019 r. z okazji „Sprzątania świata” w Szkole Podstawowej nr 7 odbyła się Sesja Naukowa i Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pt. „Jestem EKO – produkuję i odpady segreguję” dla uczniów klas 7 szkół podstawowych naszego miasta.

Każda szkoła prezentowała się jako dwuosobowa drużyna. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 7 b – Michał Ignaś i Marcin Wręczycki. W części pierwszej uczniowie  uczestniczyli w sesji naukowej, podczas której zostały zaprezentowane informacje dotyczące zagadnień konkursu.

W drugiej  części uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 zadań zamkniętych, w trzeciej części konkursu dwuosobowe drużyny odpowiadały na pytania, rozwiązywały wykreślankę i odgadywały ekoznaki.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą i zajęli II miejsce. Gratulujemy!