Krok od spełnienia marzeń… II miejsce w Mini Piłce Ręcznej chłopców

22.01.2016 Młodzieżowy Ośrodek Sportowy w Stargardzie  zorganizował  Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do udziału w zawodach zgłosiło się dziewięć szkół z naszego Powiatu.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne. Z każdej z grup, do finału kwalifikowała się tylko najlepsza. Nasza drużyna znalazła się w grupie A i spotkała z następującymi przeciwnikami :

SP Nr 5 – SP Nr 3               0 : 5
SP Nr 3 – SP Nr 4               11 : 3
SP Nr 4 – SP Nr 5                5 : 3

Kolejność w grupie:
1.SP Nr 3               –   4 pkt.                  14:8 bramki

2.SP Nr 4               –   2 pkt.                  10:8

3.SP Nr 5               –   0 pkt.                    6:7

Z pozostałych dwóch grup do finału weszły drużyna ZSP w Dobrzanach oraz SP 6. Tam rozgrywano mecze każdy z każdym.

W pierwszym bardzo emocjonującym spotkaniu ZSP w Dobrzanach niemalże w ostatniej akcji meczu skradło zwycięstwo, doprowadzając do remisu 4 – 4. Kolejny mecz pomiędzy ZSP Dobrzany a SP 6 miał jednostronny przebieg, gdzie Ci pierwsi wygrali w stosunku 6 – 1. O mistrzostwie miał więc decydować ostatni mecz, który nasi chłopcy rozegrali z SP 6. Przed meczem wiadomo było, iż musimy wygrać różnicą 5 bramek, była do rzecz jak najbardziej do wykonania. Prowadząc już 3 – 0, niestety przytrafił nam się błąd, straciliśmy bramkę i wraz z tą straconą bramką naszemu zespołowi odebrało to ochotę do dalszej gry i walki. Mecz zakończył się wynikiem 4 – 4, który oznacza mistrzostwo dla ZSP w Dobrzanach. Nam pozostała radość z dobrej gry i drugiego miejsca.

Kolejność końcowa
1.Zespół Szkół Publicznych w Dobrzanach                 – 3 pkt.   10:5 bramki

2.Szkoła Podstawowa  Nr 3 w Stargardzie   – 2   8:8

3.Szkoła Podstawowa Nr 6 w Stargardzie    – 1   5:10

4-9.Szkoła Podstawowa Nr 1 w Stargardzie

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Stargardzie

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Stargardzie

Szkoła Podstawowa Nr 7 w Stargardzie

Szkoła Podstawowa w Rzeplinie

Szkoła Podstawowa w Dobropolu

Hubert Antoniuk został sklasyfikowany na 3 miejscu najlepszych strzelców turnieju z 8 bramkami na koncie.

SP 3 reprezentowali :

Hubert Antoniuk, Bartosz Jastrzębski, Kacper Jaroszczuk, Kacper Głowacki, Oskar Maguski, Benedykt Czerniak, Hubert Byssenger, Adrian Turała, Dorian Andrzejewski, Arkadiusz Piasecki, Kryspin Gniadek, Kacper Jaros

Opiekun : Michał Trypuć

20160122_132305