Koszykarze o krok od finału województwa…

… o krok, a w zasadzie o jeden kosz, jeden rzut, jedną skuteczną akcję…

Zabrakło bardzo niewiele, aby nasi uczniowie znaleźli się ponownie w finałach Województwa Zachodniopomorskiego w Mini Koszykówce chłopców.

12 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinie, odbyły się Półfinały Mistrzostw, w których uczestniczyły zespoły z dwóch pierwszych miejsc kwalifikacji regionalnych.

W pierwszym meczu przyszło nam zmierzyć się z gospodarzem turnieju, który zdecydowanie był w zasięgu naszych chłopców. Od pierwszej minuty, było to bardzo wyrównane spotkanie, w którym na tablicy wyników co jakiś czas pojawiał się remis, bądź jedna lub druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Mecz trzymał w napięciu i żadna z drużyn nie mogła wyjść na prowadzenie więcej niż 6 punktów. W regulaminowym czasie gry, to nasi uczniowie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatniej akcji faulowany był Oskar Magnuski, jednak dwukrotnie pomylił się na linii rzutów wolnych i do rozstrzygnięcia tego półfinału potrzebna była dogrywka. A w niej, niesieni dopingiem swojej publiczności gospodarze, zachowali więcej zimnej krwi i to oni mogli się cieszyć z wygranej 3 punktami.

Drugi mecz półfinałowy wygrała drużyna SP 10 z Koszalina, pokonując bez większych problemów SP 2 z Pyrzyc.

Właśnie z zespołem z Pyrzyc, przyszło zmierzyć się naszym uczniom w „finale pocieszenia”. W tym spotkaniu, skoncentrowani i zmotywowaniu uczniowie z SP 3, wyraźnie pokazali kto jest lepszy i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 30 – 18.

W finale zespół z Koszalina, wygrał ze Szczecinem 40 – 28.