Klub szachowy w świetlicy

W naszej świetlicy od września działa klub szachowy. Szachy to najbardziej popularna strategiczna, logiczna gra planszowa na świecie. W szachy grają dzieci i dorośli. Ta królewska gra niesamowicie rozwija umysły dzieci. Taki rodzaj intelektualnej aktywności pozytywnie wpływa także na rozwój osobowości, inteligencji emocjonalnej i umiejętności psychospołecznych . Uczy przestrzegania reguł i zasad, wytrwałości w dążeniu do celu, cierpliwości, dyscypliny i systematyczności. Rozwija pamięć, wyobraźnię przestrzenną, koncentrację. Uczy też trudnej sztuki przegrywania i tolerancji. Wpływa na rozwój zdolności językowych, umiejętności matematycznych, planowania, wykonywania zadań strategicznych, krytycznego i logicznego myślenia oraz przyczynowo-skutkowego. Poprawia IQ. Korzyści, jakie wynikają z treningu gry w szachy, są więc ogromne, zwłaszcza dla dzieci powyżej 7. roku życia.

Dla niektórych dzieci z naszej świetlicy gra była już znana, ale większość dopiero ma okazję poznać jej tajniki.

Tak gramy:

dsc02683 dsc02685 dsc02686