Jak się nie dać przeziębieniu, czyli wizyta uczniów klasy I b

„W aptece”

Uczniowie klasy I b podczas wycieczki obserwowali jesienne  zmiany w pogodzie. Zauważyli związek między nieprzychylną aurą, a gorszym samopoczuciem i zwiększoną liczbą przeziębień wśród kolegów.

Odpowiedzi na nurtujące ich pytania mieli okazję otrzymać podczas wizyty w aptece „Nova”  przy ul. Reja. Bardzo ciekawie o pracy aptekarza opowiadał Pan mgr Jerzy Waliszewski, właściciel apteki.  Uczniowie dowiedzieli się, co to jest „Szuflandia” i co się tam przechowuje. Mieli okazję za pomocą różnych zmysłów poznać składniki leków, ich pochodzenie i zastosowanie. Próbowali nawet opłatków aptekarskich i wiedzą już, do czego służą.

Mogli też przenieść się w czasie i zobaczyć interesujące eksponaty związane z aptekarstwem sprzed wielu lat, w dawnych czasach.  Znają też przyczyny przeziębień  i sposoby ich zapobiegania. Będą wiedzieć, co robić, żeby być zdrowym człowiekiem. Lekcja w aptece na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów.

Serdecznie dziękujemy Panu mgr Jerzemu Waliszewskiemu za zaproszenie i ciekawe opowieści oraz Pani Annie Korzeniowskiej za towarzyszenie w lekcji.

SAM_0001 SAM_0012 SAM_0013 SAM_0018 SAM_0059