IX MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL NASZE KOLĘDOWANIE

26 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Stargardzie już po raz dziewiąty odbył się MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK pt. „NASZE KOLĘDOWANIE”.

Organizatorami tego wydarzenia byli – przy pełnym wsparciu Dyrekcji Szkoły – nauczyciele: Regina Kaliszczyk, Marek Krawczyński, Ewelina Maligłówka, Ewa Konieczny oraz Irena Przybyłowska – Nowak.

Przesłaniem imprezy było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz promocja dorobku artystycznego uczniów.

W odpowiedzi na zaproszenie do udziału w konkursie nauczyciele zgłosili reprezentacje ze stargardzkich szkół podstawowych. W przesłuchaniach wzięło udział ponad  100 uczniów. W konkursie, zgodnie z regulaminem mogli uczestniczyć: soliści, duety, zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne. Każdy z nich musiał zaśpiewać kolędę lub pastorałkę, w tym jedną tradycyjną, polską kolędę obowiązkową.

Podczas koncertu królowały kolędy: ,,Lulajże Jezuniu ”, „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”. Były też utwory: „Aniołek Najładniejszy”, „Bosy pastuszek”, „ Grudniowe noce”, „Znowu święta”.

Prowadząca imprezę przybliżyła zebranym zarówno znaczenie, historię kolęd i pastorałek jak i scharakteryzowała pokrótce każdego z wykonawców.

Przesłuchania odbywały się w kategoriach: soliści, zespoły, kolęda obowiązkowa.

Jury stwierdziło, że uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani a poziom wykonywanych utworów wysoki.

W kategorii soliści klas IV – VI

I miejsca wyśpiewała: – Weronika Mazurkiewicz z SP nr 2

II miejsce – Tymon Gralak z SP nr 4 oraz Weronika Jaskólska – SP nr 3

III miejsce –Jakub Naganowski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gogolewie

I miejsce kolęda obowiązkowa –Julia Betler z SP nr 2 z oddziałami Integracyjnymi

W kategorii soliści klas I – III

I miejsce  – Julia Betler z SP nr 2

II miejsce –  Jagoda Sala

W kategorii zespoły klasy IV – VI

I miejsce – Zespół wokalno – instrumentalny z SP nr 4

II miejsce – Zespół wokalny z SP nr 3

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Na zakończenie organizatorzy podziękowali artystom za udział w festiwalu, a nauczycielom za przygotowanie uczniów do występów. Zaprosili również wszystkich do udziału w X MIĘDZYSZKOLNYM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK w przyszłym roku szkolnym.

W opinii uczestników jak i widzów Festiwal stanowił imprezę niezwykle udaną.