IV Powiatowy Dzień Dawcy Szpiku

24 września w Zespole Szkół Prywatnych na ulicy Pierwszej Brygady odbył się IV Powiatowy Dzień Dawcy Szpiku. Imprezę rozpoczął starosta stargardzki Ireneusz Rogowski minutą ciszy poświęconą pamięci Krystiana Jankowskiego.

Jest to już kolejna akcja charytatywna, w którą zaangażowali się uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Występ artystyczny chóru szkolnego przygotował pan Marek Krawczyński, zabawy sportowe dla uczestników imprezy zorganizował pan Michał Trypuć a popisami akrobatycznymi na scenie zaskakiwała publiczność Zuzanna Kolasińska z klasy 5b.

Uczniowie „ trójki” brali udział w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej, poznawali zdrową dietę ucząc się robić naturalne jogurty pod okiem specjalistów, uczestniczyli w zabawach organizowanych przez stargardzki Sanepid. Szczególnie aktywnie nasi uczniowie zaangażowali się w zawody piłki nożnej tworząc kilka drużyn. Maciej Sykut z klasy 4b został nagrodzony przez starostę statuetką dla najlepszego strzelca.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pani Ewelina Maligłówka i Urszula Jurkiewicz serdecznie dziękują wszystkim uczniom i ich rodzicom za ogromne zaangażowanie oraz godnie reprezentowanie naszej szkoły.

cimg5032 cimg5037-1 cimg5037 cimg5059 cimg5062 cimg5140 cimg5147 cimg5149 cimg5154 cimg5157 cimg5161