II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego

18 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego dla uczniów klas 3 pod hasłem ,,Bajkowy świat Kornela Makuszyńskiego”.

Celem konkursu było między innymi przybliżenie sylwetki patrona naszej szkoły oraz rozbudzanie zainteresowań literaturą jego autorstwa. W tym roku uczestnicy musieli przed konkursem zapoznać się z przygodami małpki Fiki – Miki oraz bajką ,,O wawelskim smoku”. Uczestnicy konkursu w różnorodnych zadaniach wykazali się bardzo szczegółową znajomością życiorysu Kornela Makuszyńskiego oraz obowiązujących utworów.

Po trudnych zmaganiach i emocjonującej dogrywce wyłoniono zwycięzców. I miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 – Aleksandra Dmitruk i Maja Kuna, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 reprezentowana przez Agatę Biryłko i Blankę Mościńską,  III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 reprezentowana przez Juliettę Owczarek i Wiktorię Mieleniewicz.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do czytania książek i książeczek, których autorem jest Kornel Makuszyński.